01.06.2020

Dokumentaalfilmi "Üht kaotust igavesti kandsin" maailmaesilinastus

Eile, 28. mail maailmaesilinastus Hot Docs Kanada rahvusvahelisel filmifestivalil Eesti dokumentaalfilm "Üht kaotust igavesti kandsin". Avaldati ka filmi rahvusvaheline treiler.

Film räägib loo eesti perekonnast, kelle elu on sõltlasest pereliikme tõttu pea peale pööratud. Hillel on oma narkomaanist pojaga lähedane suhe ja ta saadab talle iga kahe nädala tagant raha. Peale riidu, mis neil telefoni teel tekib, Lauri kaob. Viimane kõne tuli kuue kuu eest ning selle teadaolev asukoht oli Bogotá, Kolumbia. Meeleheitel Hille palub Lauri õel Eeval Kolumbiasse sõita ning üsna pea leiab Eeva end sürreaalsest ja halastamatust Bogotá allmaailmast. Päevade kaupa megalinna tänavatel, kus Lauri tundub alati käeulatuses olevat, õpib Eeva oma venna maailma tundma. Aga kui ring hakkab koomale tõmbuma, kardab Eeva, kelle ta võib eest leida. Lootuse ja paanika segunedes võtab Eeva teekond ootamatu pöörde, mis muudab selle pingelise otsinguloo unustamatuks perekonnalooks, mis puudutab meid kõiki.

Filmi režissöör on kaheksa aastat Eestis elanud Kolumbia päritolu Carlos E. Lesmes. Filmi stsenaristid on Carlos E. Lesmes ja Liis Nimik, operaatorid Aivo Rannik, Giulia Ducci, Davood Mousavi ja Carlos E. Lesmes, montaažirežissöör Hendrik Mägar, helilooja Ann Reimann, helirežissöör Gabriel Solis ja produtsent Liis Nimik. Film on valminud Eesti, Kolumbia ja Rootsi koostöös.

"On uskumatu mõelda, et selle filmi esimene kontakt publikuga toimub Hot Docsil, me oleme väga õnnelikud, et saame oma lugu sealse legendaarse publikuga jagada. See on hingest ja südamest tulnud lugu, nii filmikarakterite, kui -tegijate seisukohast. Me oleme väga õnnelikud, et Hot Docsi programmimeeskond tundis samamoodi." ütles filmi režissöör Carlos E. Lesmes.

Eile ilmus ajakirjas Cineuropa ka filmi esimene arvustus ning treiler:

"Samal ajal, kui Tallinnas elava Kolumbiast pärit Carlos E Lesmese dokumentaalfilm on on täielik sissevaade sõltuvuse hävitavasse jõusse, on ta ka toores ja aus uurimus pere kui sellise olemusest, veresideme tugevusest.

...

„“Üht kaotust igavesti kandsin
“– mis jagab oma pealkirja Emily Dickinsoni samanimelise nooruse ja surma suhet käsitleva luuletusega – on intensiivne ja liigutav film, režissöör Lesmese (kes ka ise Eevat otsingutes aidates tihtipeale kaadrisse ilmub) pakilise ja tungiva kaameratööga. Kuigi film on traagiline, näitab see siiski midagi võrratult suurt inimhinge kohta, isegi, kui see hing peab kohtuma kõige keerulisemate asjaoludega." Laurence Boyce, Cineuropa.

Filmi treiler: https://vimeo.com/414717171

Hot Docs toimub sel aastal veebis, mis tähendab, et film on vaadatav Ontario piirkonna elanikele 28. maist kuni 14. juunini. Peale pileti ostmist saab filmi vaadata 48 tundi jooksul.

Cineuropa traileri ja plakati eksklusiiv: https://cineuropa.org/en/newsdetail/388775/?fbclid=IwAR3v9QH9RUVWRKwJ-xpbwZ4ldcI_jMpWHywg-ynhRli_cleX2HJp2yX4KdU

Cineuropa arvustus: https://www.cineuropa.org/en/newsdetail/388776/?fbclid=IwAR0aUoYuHH0mqQP37L8Z7ioHzoAzJ1qeMWnp1wRwqEbI3a4ZeESwJcxMjTU


Lisainfo:
Liis Nimik
Produtsent
liis@alastikino.ee
5661 6905

Kalender

Uudised

Avati portreefilmide ideekonkurss, uued filmid jõuavad eetrisse 2022. aastal

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga avas ideekonkursi, kuhu oodatakse värskete portreefilmide ideid. Konkursi eesmärk on luua laiale vaatajaskonnale mõeldud uusi dokumentaalfilme, mis portreteerivad Eesti silmapaistvaid kultuuriloojaid, teadlasi, sportlasi, ühiskonnaelu mõtestajad.
Loe lisa