15.04.2020

Ida-Virumaal algavad Viru Filmifondi toetuseks kohalike ettevõtjate täiendkoolitused

16. aprillil piloteerib BFM koostöös SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse, Töötukassa Ida-Viru osakonna ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusega Ida-Virumaa kohalikele ettevõtjatele nende vajadustest lähtuvalt koostatud koolitusprogrammi. Eesti- ja venekeelsed täiendkoolitused viiakse seekord läbi e-õppe vormis. Koolitusel õpitakse, kuidas teha oma pakutav teenus ja toode võimalikule filmitegijale rohkem nähtavaks. Laiem eesmärk on tutvustada Eestit kui arenenud ja kvaliteetse infrastruktuuriga piirkonda erinevate filmiprojektide filmimiseks. Programmi järgmine koolitusmoodul jätkub erialaste meistriklassidega.BFMi koolitusjuht Katrin Sigijane selgitab: “Koolituse eesmärgiks on tutvustada kohalikele ettevõtjatele ja oskustöölistele Ida-Virumaal filmitavate filmiprojektide meeskondade ootuseid ja vajadusi, et tootmisetapis leiaks rohkem rakendust ka kohalikud inimesed.”

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse juhatuse liige Pille Sööt: “Ida-Viru Ettevõtluskeskuse juures on tegutsenud Viru Filmifond koostöös kohalike omavalitsustega juba 7 aastat ning näeme, et filmiprojektid, mis Ida-Virumaale jõuavad lähevad aastatega järjest mastaapsemaks ja rahvusvahelisemaks. Selleks on meil vaja omakorda koolitada just siin regioonis filmitootajatele asjalikku ja teadlikku koostöövõrgustikku kohalikest ettevõtjatest”.

Ida – Viru Kutsehariduskeskuse direktor, Hannes Mets: “Ida-Viru Kutsehariduskeskus näeb ennast pikemas perspektiivis väga selgelt filmivaldkonna regionaalse koolituspartnerina. Multimeedia eriala Narvas on meie õppekavas olnud juba pikemat aega ning filmivaldkonna poole suundumine laiemalt on igati loogiline samm meie jaoks.”

Eesti Töötukassa Ida regiooni juht Anneki Teelahk: “Ida-Virumaa on tuntud eelkõige kui tööstuspiirkond, kus on suur oskustööliste osakaal. Siin elavad  inimesed, kes oskavad oma kätega luua midagi uut, paljude jaoks on viimane periood olnud kahjuks seotud töökoha kaotusega. Selle projekti kaudu on võimalik avada meie inimestele uusi võimalusi tööturul.”

BFM Koolitused korraldab kõikvõimalikke filmi, meedia, kunsti ja kommunikatsiooniga seotud täiendkoolitusi. Koolituste keskmes on õppija ja organisatsiooni reaalsed arenguvajadused ja lahendused ootustele; avastusõppe meetodil koolitused on põnevad ja võimaldavad õpitavat koheselt praktikasse rakendada; koolitused tuginevad tugevale teoreetilisele baasile, mis on kombineeritud tõhusalt toimivaks praktiliseks tervikuks.


Lisainfo:
Katrin Sigijane
BFM koolitusjuht
 +372 5096692
katrin.sigijane@tlu.ee

Kalender

Uudised

Avati portreefilmide ideekonkurss, uued filmid jõuavad eetrisse 2022. aastal

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga avas ideekonkursi, kuhu oodatakse värskete portreefilmide ideid. Konkursi eesmärk on luua laiale vaatajaskonnale mõeldud uusi dokumentaalfilme, mis portreteerivad Eesti silmapaistvaid kultuuriloojaid, teadlasi, sportlasi, ühiskonnaelu mõtestajad.
Loe lisa