09.06.2020

Avati portreefilmide ideekonkurss, uued filmid jõuavad eetrisse 2022. aastal

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga avas ideekonkursi, kuhu oodatakse värskete portreefilmide ideid. Konkursi eesmärk on luua laiale vaatajaskonnale mõeldud uusi dokumentaalfilme, mis portreteerivad Eesti silmapaistvaid kultuuriloojaid, teadlasi, sportlasi, ühiskonnaelu mõtestajad.

Loe edasi
08.06.2020

EFI kuulutab välja mängufilmide tootmistoetuste erakorralise taotlusvooru

Taotluste esitamise tähtaeg on 22. juuni 2020 kell 17.00.
Taotlusvooru eelarve on 450 000 eurot.
Toetus antakse ühes etapis, maksimaalne toetus filmile on 450 000 eurot.  
Toetusotsused tehakse teatavaks 14. juulil 2020.

Taotlus tuleb esitada Eesti Filmi Instituudi taotlussüsteemis. Küsimuste korral palun kirjutada kristina(ät)filmi.ee.

01.06.2020

Dokumentaalfilmi "Üht kaotust igavesti kandsin" maailmaesilinastus

Eile, 28. mail maailmaesilinastus Hot Docs Kanada rahvusvahelisel filmifestivalil Eesti dokumentaalfilm "Üht kaotust igavesti kandsin". Avaldati ka filmi rahvusvaheline treiler.

Loe edasi
18.05.2020

Eesti filmid Annecy animafestivalil

Eesti on Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil, mis toimub 15.– 30. juunini 2020, esindatud kolme filmiga. Täispikkade animafilmide võistlusprogrammis linastub „Vanamehe film“. Lühifilmide põhivõistlusprogrammi valiti Kaspar Jancise „Kosmonaut“. Tudengifilmide võistlusprogrammis osaleb Eesti Kunstiakadeemias valminud Pablo Nicolas Martínez Ballaríni „The Piece of Tail in the Mouth of the Snake that Bites Its Own Tail“.

Loe edasi
15.05.2020

Topauto avab Rocca al Mare kaubanduskeskuse parklas autokino

Topauto avab reedest koostöös filmilevitajaga BestFilm.eu Rocca al Mare kaubanduskeskuse parklas Topauto autokino, mis hakkab igal õhtul näitama nii uusimaid Eesti filme, Euroopa väärtfilme kui ka filme Hollywoodist. 

Loe edasi
08.05.2020

Kriisiabi filmivaldkonnale. Raha taotlemine kultuuri ja spordi abipaketist on avatud 8. maist 2020

Taotlusvoor avatakse 8. mail ning taotluste esitamise tähtpäev on 18. mai 2020.

Loe edasi
06.05.2020

Eesti filmirežissöörid asutasid oma gildi

Eesti filmirežissöörid asutasid aprilli lõpus oma erialaühenduse – MTÜ Eesti Filmirežissööride Gild (EFG), mille põhieesmärk on koondada filmirežissööre, seista nende õiguste eest ja teadvustada laiemalt režissööri kui loova juhi ja autori rolli filmi sündimisel.

Loe edasi
06.05.2020

Euroopa päev - Suured lood väikestest maadest

9. mail tähistatava Euroopa päeva puhul tutvustame Loov Euroopa MEDIA toel valminud filme Euroopa väikeriikidest. Netis ja tasuta!

Loe edasi
04.05.2020

“Eesti lood” ootab mai lõpuni uusi filmiprojekte!

Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital on välja kuulutanud sarja “Eesti lood” uue konkursi. Ideekavandeid saab esitada 30. maini.

Loe edasi
30.04.2020

Viisteist uut 1-minutilist digikultuuri aasta filmi on välja valitud

Eesti Filmi Instituut kuulutas Digikultuuri teema-aasta 2020 raames välja kiirkonkursi 1-minutiliste lühifilmide loomiseks. Konkursile laekus 115 ideekavandit ning valiti välja 15 toetust saavat algatust.

Loe edasi
29.04.2020

Digitaalturunduse koolitus 19.–21.mai 2020

19.-21. maini 2020 korraldab Eesti Filmi Instituut koostöös Alphapanda digitaalturunduse agentuuriga koolituse Eesti filmitootjatele, mis toimub läbi veebi.

Loe edasi
22.04.2020

1-minutiliste lühifilmide konkursi tähtaeg on 24. aprill

Eesti Filmi Instituut kuulutas Digikultuuri teema-aasta 2020 raames välja ideekonkurssi 1-minutiliste lühifilmide loomiseks, mille eesmärgiks on jätkata karantiiniajal filmitootmist ning toetada Eesti filmitegijaid.

Loe edasi
20.04.2020

Aasta edukamaid lühifilme koondav kassett “VÄRSKE VERI: Parimate kavatsustega” on esimene Eesti filmiprojekt, mis esilinastub internetis

 

23. aprillil esilinastub viiest värskest lühifilmist koosnev kassett “VÄRSKE VERI: Parimate kavatsustega”. Esmakordselt Eestis toimub pidulik esilinastus Netikino vahendusel ning tund aega hiljem jõuavad lühifilmid ühtse kassetina Elisa, Telia ja Netikino voogedastusplatvormidele. “VÄRSKE VERI: Parimate kavatsustega” toob publiku ette viimase aasta jooksul rahvusvahelistel festivalidel tuuritanud ja tähelepanu pälvinud Eesti lühifilmid.

Loe edasi
16.04.2020

Kaks Eesti dokumentaalfilmi valiti HotDocsi festivalile

14. aprillil kuulutati välja Torontos toimuva maineka dokumentaalfilmide festivali HotDocs programm ning sinna valiti ka kaks Eesti filmi. Festivali maailma kino programmi (World Showcase) valiti Carlos E. Lesmes Lopese „Üht kaotust igavesti kandsin“ ja programmi The Changing Face of Europe Ksenija Ohhapkina „Surematu“.

Loe edasi
15.04.2020

Ida-Virumaal algavad Viru Filmifondi toetuseks kohalike ettevõtjate täiendkoolitused

16. aprillil piloteerib BFM koostöös SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse, Töötukassa Ida-Viru osakonna ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusega Ida-Virumaa kohalikele ettevõtjatele nende vajadustest lähtuvalt koostatud koolitusprogrammi. Eesti- ja venekeelsed täiendkoolitused viiakse seekord läbi e-õppe vormis. Koolitusel õpitakse, kuidas teha oma pakutav teenus ja toode võimalikule filmitegijale rohkem nähtavaks. Laiem eesmärk on tutvustada Eestit kui arenenud ja kvaliteetse infrastruktuuriga piirkonda erinevate filmiprojektide filmimiseks. Programmi järgmine koolitusmoodul jätkub erialaste meistriklassidega.

Loe edasi

Kalender

Uudised

Avati portreefilmide ideekonkurss, uued filmid jõuavad eetrisse 2022. aastal

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga avas ideekonkursi, kuhu oodatakse värskete portreefilmide ideid. Konkursi eesmärk on luua laiale vaatajaskonnale mõeldud uusi dokumentaalfilme, mis portreteerivad Eesti silmapaistvaid kultuuriloojaid, teadlasi, sportlasi, ühiskonnaelu mõtestajad.
Loe lisa